google-site-verification=UgM2Cs18FbeTnP0iqv6xyQ-bi_u196qekuyPQLWBF3k خرید اینترنتی بلیط هواپیما | بلیط هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

برای تهیه بلیط هواپیما هم می‌توان به روش سنتی یعنی مراجعه حضوری به دفاتر فروش بلیط هواپیما عمل کرد هم به روش مدرن که همان خرید اینترنتی بلیط هواپیما است. این روش شامل طی کردن تمامی مراحل خرید بلیط از پر کردن مشخصات تا تحویل بلیط هواپیما به صورت اینترنتی و آنلاین است. به همین دلیل شاهد گسترش روزافزون تعداد سایت‌های ارائه دهنده خدمات فروش بلیط هواپیما ، قطار و سایر وسایل حمل و نقل عمومی هستیم.
تجربه ثابت کرده است تهیه بلیط هواپیما از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، بسیار زمانبر، پر هزینه و معمولا تحت تاثیر سلیقه متصدی فروش و فقط محدود به ایرلاین‌های طرف قرارداد با آژانس مذکور است. اما در خرید اینترنتی بلیط هواپیما خبری از دردسرهای مراجعه حضوری به آژانس‌های هواپیمایی، صرف وقت بسیار برای سر زدن به آژانس، مواجه شدن با قیمت‌ها و نرخ‌های نا متعارف و محدودیت در انتخاب نیست.
عموما آژانس های هواپیمایی با توجه به سیاست‌های کاری متفاوتی که دارند، قیمت متفاوتی برای بلیط هواپیما (چارتر) به مسافران خود اعلام می‌کنند. این موضوع اگرچه در گذشته برای خریداران بلیط هواپیما یک معضل محسوب می‌شد اما امروزه با توجه به فراگیری اینترنت و گسترش سایت‌های فروش اینترنتی بلیط هواپیما ، امکان مقایسه قیمت بلیط هواپیما برای مسافران ایجاد شده است.
خرید اینترنتی بلیط هواپیما نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه می‌شود بلکه از اتلاف وقت نیز جلوگیری می‌کند. این دو ویژگی در دهه اخیر، مشتریان را به سمت خرید اینترنتی بلیط هواپیما سوق داده‌ است و باعث رقابت تنگاتنگی بین آژانس‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها برای ارایه خدمات مناسب‌تر به مسافران شده است.

مراحل و ویژگی‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما

چگونگی انجام خرید در این سایت‌ها به سادگی انجام می‌شود. در هرجایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید با باز کردن سایت موردنظر معمولا اولین چیزی که مشاهده می‌کنید تعدادی باکس برای جستجو می‌باشد. با انتخاب مبدا و مقصد، زمان پرواز و تعداد مسافرین لیستی از پروازها را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب فیلتر مناسب و بررسی دقیق، پروازی که شرایط مطلوب شما را دارد انتخاب کنید. سپس با وارد کردن مشخصات مسافرین و تایید صحت اطلاعات مندرج، به صفحه پرداخت وارد می‌شوید که با داشتن یک کارت بانکی دارای رمز دوم می‎توانید به راحتی خرید خود را ثبت کنید.
از امکاناتی که اکثر این سایت‌ها ارائه می‌دهند می‌توان به امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما هم برای داخل کشور و هم خارج، برخورداری از پشتیبانی 24 ساعته با کارشناسان مجرب و امکان کنسلی و استرداد وجه اشاره کرد. البته شایان ذکر است که امکان کنسل کردن و استرداد بهای بلیط فقط برای بلیط های سیستمی وجود دارد و بلیط های چارتری و بلیط هایی که ارزان‌تر خریده شده‌اند، این امکان را ندارند. با درخواست کنسل کردن بلیط چارتری وجه پرداختی بازگشت داده نمی‌شود، اگر هم بازگشت داده شود درصد زیادی از آن به عنوان جریمه نزد آژانس باقی می‌ماند.